Depka naša každodenná

Autor: Jan Bušovský | 15.8.2012 o 10:28 | (upravené 30.5.2013 o 10:10) Karma článku: 10,42 | Prečítané:  1303x

Bárs jaká kukurička či kukuričniak si myslia, keď im je len trošku ťažko, že majú depresiu. To samozrejme asi ani netreba už písať, že ľudová depka má od klinickej depresie ešte kus cesty. Splín, smútok, stav úzkosti, veľa starostí, problémy a kopec shitu. To je taká klasika jupíckych depiek. Na toto existuje nespočetné množstvo velice jednoduchých, nič neriskujúcich a dlhodobo známych, overených riešení. Netreba hneď siahať po legálnych či ilegálnych drogách, alebo nedaj - hobľuj po nejakých konečných riešeniach.

Hlavne musí byť sranda. Sranda je všeobecne veľmi dôležitý faktor proti depke (to je múdrosť, čo?). Nastavenie v hlave na tolerantný mód, kedy sa nad každou chobotinou a každým drbkom dokážem len pousmiať, je geniálna vec. Žiadna polievka sa neje taká horúca aká sa uvarí a všetko zlé je na niečo dobré. Toto treba mať vždy na pamäti.

Hlavne úplne odignorovať nepodstatné informácie. Ak mi treba srať idem sa vysrať. Také jednoduché. Ak mám ťažkú hlavu plnú starostí, nepustím si správy aby som bol ešte nasranejší. A za žiadnych okolností si už určíte nepustím krimi noviny. To, že sa niekde niekomu stala krivda mi fakt nepomôže, ak nie som sadomasochista.

Vážne veci politické, typu „aký je náš vývozný podiel voči Tajvanu?“ zásadne riešime len na pive.

Apropo pivo! To je vôbec najzaručovanejší riešiteľ problémov vo vesmíre. Totižto na pive sa dokáže vyriešiť úplne každý problém. Naozaj každý. Ale väčšinou len po tú chvíľu, kým na tom pive ste. Čiže pokiaľ máte veľa problémov zbehnite si na pivko, určite ich všetky hravo vyriešite. Ale pozor nič sa nesmie preháňať a aj dobrého veľa škodí. Jedno pivko samo o sebe je skvelá vec, ale takých tridsať jedných pív už vám môže viac problémov spôsobiť ako vyriešiť. Ale veď každý musí poznať svoju mieru a vedieť kedy už je za hranicou opojenia a viac mu to škodí ako pomáha. Pri pive je to našťastie velice jednoduché (tvrdé na depku radšej ee).

Isť na pivo znamená skôr sociálny kontakt, stretnutie,  spoločenskú udalosť. To pivo je v tomto prípade marginálna záležitosť. Ale na druhú stranu ani tento sekundárny prvok netreba podceňovať. Základ je isť na dobré pivo. Musí vám chutiť.

No a keď vyriešite na pive všetky svoje problémy, tak sa vám dostane ešte aj parádneho pocitu šťastia pri jeho vylučovaní. Nie je dobré, pokiaľ máte splín isť čúrať hneď jak vám treba, skúste trošku potrápiť mechúrik koščúrik a natlačiť ho nech sa roztiahne (opatrne, neprehnať to) a keď už naozaj musíte, tak to je potom paráda. Kto pozná ten pocit blaženosti mi dá určite za pravdu. Dobre sa vyčúrať je lepšie ako čokoľvek iné. V mozgu sa vám vyplavia endorfíny a vy máte pocit ako by ste práve užili najúžasnejšiu vec na svete. Nádherná úľava rozplývajúca sa po celom tele, pocit spokojnosti Vás môže nútiť ku ďalšej konzumácií a opakovaní pocitu, na jemné stavy melanchólie nepoznám nič lepšie.

Podobné stavy úzkosti sa dajú zahnať aj športovou aktivitou, kedy pri fyzickej námahe sa rovnako vyplavia endorfíny a máte lepší pocit zo sveta. Tento istý princíp platí aj pri sexe, ktorý je pre mnohých príjemnejšou alternatívou. Pokiaľ ale nie ste športový trapko a sex nie je zrovna vaša šálka vodky a radšej ste len na to pivo, odporúčam osobne kompromisné riešenie. Zúčastniť sa Pivného behu Bratislavou. Zaručujem aspoň na istý čas odbúranie množstva osobných starostí.

Pokiaľ máte hudobný vkus a mali ste to šťastie, že ste sa narodili so schopnosťou rozumieť metalu, tak nepoznám lepšie antidepresívum. V kombinácii s pivkom - sto percentná úspešnosť. Pokiaľ túto predispozíciu nemáte, tak máte velikú, nespravodlivú smolu v živote, sťažoval by som sa... No ak ten hudobný vkus máte a rozumiete mu, tak to vás vzpruží aj o tretej ráno kdekoľvek. Lepšie ako akýkoľvek energy drink. Mám depku? Rýchlo metal do ucha!

No a takýchto rád rôzneho typu sú tri prdele. Teraz už len heslovitý, základný popis pre tých poverčivejších. Veci ktoré naozaj fungujú. A je jedno či tomu veríte alebo nie.

 

Takže klasika :

Čierna mačka cez cestu – asi niekam ide

Stretnúť kominára – šťastie

Stretnúť mníšku s taškou – šťastie

Stretnúť mníšku bez tašky – nešťastie

Stretnúť mníšku s gitarou – mega šťastie

Stretnúť orthodox depešák – mega nešťastie

Stretnúť Ortodox metalistu – mega šťastie

Rozbiť diskoguľu – šťastie

Nerozbiť diskoguľu – nešťastie

Oboma nohami stúpiť na kruhový kanál – šťastie

Oboma nohami stúpiť na štvorcový kanál – nešťastie

Stúpiť do hovna – zasraná topánka

Byť na toalete a pri potrebe Vám voda ošplechne riťku – šťastie

Ísť na pivo – šťastie

Neísť na pivo – neutrál

Dobre sa vyčúrať – šťastie

Nevyčúrať sa – nešťastie

Stretnúť jehovistu – sranda

Stretnúť mormóna - nuda

Osláviť meniny Sylvestra Stalloneho – trápne

Osláviť meniny Arnolda Schwarzeneggra - paráda

Oserie ťa vták – si osraný vtákom

Mať fúzatého prezidenta – nešťastie

Mať fúzatého prezidenta, ktorý ľúbi lečo – mega nešťastie

Mať fúzatú ženu – vášeň

Mať ženu – hotové nešťastie

Mať muža – hotové nešťastie

Byť sám – hotové nešťastie

Atď. …

Continuum

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi (stĺpček šéfredaktorky)

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

AUTORSKÁ STRANA

Teroristi sa rodia aj na štadiónoch (píše Michal Havran)

Fanúšikovské násilie má pôvod v pocite zasvätenia.

Cynická obluda

Vlakové hliadky 2020

Neviete, či fašisti ešte stále chodia hliadkovať vo vlakoch, či všetci dodržujú platné pravidlá?


Už ste čítali?